چگونه کفش استوک خود را تمییز نماییم

چگونه کفش استوک را به سرعت خشک کنیم؟

پوشیدن کفش خیس و بازی کردن با آن کار بسیار دشوار و ناراحت کننده ای است. برای بسیاری از فوتبالیست ها پیش می آید که نیاز باشد در مدت کوتاهی کفش های خود را پس بازی در شرایط بارانی خشک کنند. علاوه براین، رطوبت زیاد در گذر زمان باعث آسیب دیدن کفش های استوک می شود.

 خوشبختانه، با استفاده از موارد ذکر شده در این متن خشک کردن کفش های فوتبال در کمترین زمان ممکن و بدون آنکه آسیبی به آن ها وارد شود کار دشواری نخواهد بود.

 آماده کردن کفش ها 

  • بندکفش هاراخارج نمایید.

تا جایی که ممکن است می بایست مسیر ورود هوا به داخل کفش را افزایش دهید و به همین منظور بندها را از کفش باز نمایید تا هوا راحت تر وارد بخش داخلی کفش گردد و به همین ترتیب خود بند ها نیز زودتر خشک خواهند شد.

  • در صورت امکان کفی کفش راخارج کنید.

دوباره، هر چه اجزای بیشتری از کفش در معرض هوا قرار گیرد سرعت خشک شدن آن افزایش می یابد. لذا در صورت امکان کفی کفش ها را خارج نمایید و آن ها را در دستمال کاغذی یا روبه روی فن قرار دهید. آویزان کردن کفی ها به وسیله گیره نیز تاثیر زیادی بر سرعت خشک شدن آن ها دارد.

  • هرگونه گل،خاک یاعلف را با پارچه ای نرم و اندکی مرطوب پاک کنید.

هنگامی که کفش ها خشک شوند، پاک کردن گل ها سخت خواهد شد. برای پاک کردن کفش ها تنها به پارچه ای نرم و مرطوب و اندکی حوصله مورد نیاز است. اما اگر کفش هایتان به طور کامل خیش شده باشند دستمال مرطوب دیگر به کارتان نخواهد آمد!

  • کفش ها راباپارچه ای خشک بپوشانید.

جهت افزایش سرعت خشک شدن، کفش ها را تا جایی که ممکن است رطوبت را رفع کنید. داخل و خارج کفش ها را فراموش نکنید.

خشک کردن کفش ها

  • داخل کفش هارا باروزنامه مچاله پرکنید.

داخل کفش ها را با روزنامه نیمه فشرده پر کنید. به صورتی که انگار پا در آن ها قرار دارد. این امر علاوه بر کمک به خشک شدن سریع کفش ها از کوچک شدن (آب رفتن) آن ها جلوگیری می نماید. روزنامه داخل کفش را به مراتب سریعتر از هوای خالی خشک می کند. اگر روزنامه در اختیار نداشتید به جای آن می توانید از دستمال کاغذی و یا پارچه ای استفاده نمایید. 

  • کفش ها را در محیط خشک ، ترجیحا در تماس با باد قراردهید. 

قرار دادن کفش ها در تماس با باد سرعت خشک شدن آن ها را افزایش می دهد. نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که هیچ گاه کفش ها را برای خشک شدن در زیر نور آفتاب یا مقابل باد داغ سشوار قرار ندهید. زیرا حرارت موجب آسیب دائمی به کفش فوتبال می شود.

  • روزنامه را پس از دوساعت عوض کنید.

هنگامی که روزنامه آب کفش را در خود جذب نمود دیگیر توانایی جذب مایعات بیشتری در خود را نخواهد داشت. بنابراین پس از دو ساعت نسبت به تعویض روزنامه ها اقدام کنید.

  • دقت داشته باشیدکه گرمای مستقیم به صورت دائمی به کفش ها آسیب میرساند.

استفاده از سشوار، حرارت بخاری و نور مستقیم خورشید بیشتر از خیس بودن به کفش ها آسیب می رساند. گرمای زیاد باعث باز شدن چسب کفش، تاب برداشتن زیره و آسیب به رویه به ویژه رویه های چرم طبیعی می شود. 

رسانه های همکار
استفاده از مطالب نیوکالا مگ برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دیجی‌کالا مگ و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت نوآوران فن‌آوازه (فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا) تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.