راهنمای انتخاب رنگ لنز عینک شنا

راهنمای انتخاب رنگ

لنز عینک های شنا از رنگ های مختلفی ساخته می شوند و به همین دلیل سوالی که در ذهن بسیاری در هنگام خرید عینک شنا ایجاد می شود این است که کدامین رنگ برایشان مناسب تر است. 

انتخاب رنگ لنز عینک شنا بیش از آن که امری سلیقه ای باشد امری علمی است و علاقه مندان می بایست با توجه به خاصیت رنگ ها و عملکرد آن ها در محیط آب اقدام به خرید بهترین عینک ممکن نمایند. بنابراین، در این متن سعی می کنیم مروری مختصر و مفید به رنگ های رایج لنز عینک های شنا داشته باشیم تا شما عزیزان بتوانید با توجه به نیازتان، بهترین رنگ ممکن را برگزینید.

متالیزه / آینهای

روکش آینه ای ممکن است بر روی لنزهایی با رنگ های مختلف استفاده شود. با داشتن این روکش، لنز در کنار خواص مربوط به رنگ خودش روشنایی زننده ی محیط را کاهش می دهد. 

دودی

لنزهای دودی از لنزهای همه منظوره و معروف می باشند که انتقال نور به چشم را کاهش می دهد. لنزهای دودی روشنایی کلی را بدون تغییر بیش از حد رنگ کاهش می دهد.

قرمز

این رنگ باعث تغییر زیاد رنگ ها می شود اما به دلیل توانایی بالایی که در افزایش کنتراست دارد می تواند برای محیط هایی با نور متوسط و کم مناسب باشد.

صورتی

رنگ صورتی بهترین کنتراست را در پس زمینه آبی و سبز برای اشیاء ایجاد می کند و به این ترتیب، یک گزینه عالی برای استخر های روباز و سرپوشیده است.

زرد

رنگ زرد موجب تغییر  رنگ های کمرنگ در آب می شود ولی خاصیت افزایش کنتراست رنگ ها را داراست.  لنزهای زرد مناسب شنا در محیط های سرپوشیده و محیط های دارای نور مسطح در کف استخر می باشند.

سبز / سبزآبی

لنز هایی با رنگ سبز و سبز آبی کمرنگ موجب کاهش تغییر رنگ در محیط هایی با نور کم می شوند و از این جهت برای شنا در استخرهای سرپوشیده ایده آل هستند.

آبی

رنگ آبی بسیار مناسب کاهش درخشش آزار دهنده نور از سطح آب می باشد. لنزهایی با رنگ آبی کمرنگ مناسب شنا در محیط های سرپوشیده و لنزهایی با رنگ آبی پررنگ مناسب شنا در محیط ها باز هستند.

بنفش

رنگ بنفش نیز همانند رنگ آبی بسیار مناسب کاهش درخشش آزاردهنده نور از سطح آب می باشد و به دلیل قابلیت دید بالایی که در محیط آب ایجاد می کند می تواند یک رنگ عالی برای لنز عینک شنا باشد. لنزهایی با رنگ بنفش کمرنگ مناسب محیط های سرپوشیده و نیز لنزهایی با رنگ بنفش پر رنگ مناسب شنا در محیط های باز هستند.

شفاف

لنزهای شفاف ،بدون تغییر رنگ ها، دید واضحی را برای شناگران فرهم می آورند و مناسب شنا در محیط هایی با نور کم هستند.

منبع: www.swim2000.com

رسانه های همکار
استفاده از مطالب نیوکالا مگ برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دیجی‌کالا مگ و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت نوآوران فن‌آوازه (فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا) تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.